لبخند بزنید


بخندید و دوستان جدید پیدا کنید, اخم کنید و چین و چروک پوست پیدا کنید. “جرج الیوت”

نه اینکه همه لبخندها از روی صداقت, مهربانی و خلوص نیت زده می‌شوند اما برای فروشنده ای که در حال فروش یک کالاست یا مهماندار هواپیما در حال سرو غذا , و یا یک منشی در حال پاسخ گویی به یک مشتری, لبخند زدن یک ابزار هوشمندانه در جهت انجام موفقیت آمیز وظیفه محوله است.

در دایره رفتارها و عادت ها, لبخند زدن سلاح مودبانه ای است که ما معمولا در موقعیت های اجتماعی مختلف از آن استفاده می کنیم. برای مثال ما ممکن است متهم به ظاهر سازی شویم اما مطمین هستیم که هنوز لبخند زدن بهتر , مهربانانه تر و جذاب تر از اخم کردن , مرموز بودن یا کسل کننده بودن است. به یاد داشته باشید که خندیدن مسری است و پراکندن آن می تواند چیز خوبی باشد.

نه تنها در خانه که در خیابان هم لبخند بزنید. اما به یاد داشته باشید که در مورد افراد غریبه با احتیاط باشید. اگر چه ممکن است بسیاری از افراد واکنش مثبتی به لبخند شما داشته باشند, اما هستند کسانی که ممکن است از آن سوء تعبیر کنند.

از خندیدن مصنوعی خودداری کنید که می تواند برداشت های منفی به همراه داشته باشد. برای خودداری از مصنوعی خندیدن مثلا هیچگاه در موقع عکس انداختن کلمه “چیز” را نگویید بلکه با گفتن یک جوک یا مطلب خنده دار به طور طبیعی لبخند بزنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *