فرهنگ


سلام – وب سایت خوبی دارید با محتوای کاربردی گرفتم سعی کردم بیشتر کامنتهای آنرا ببینم و چند سؤال که دغدغه من در این حوزه بود را مطرح کنم.

1.       واقعیت اخلاق و ادب خوب در کجا نمایش داده می شود تا الگوبرداری شود؟

2.        آیا فکر نمی کنید در کشورهای پیشرفته که صاحب فرهنگ و ادب خوبي هستند با کشورهای توسعه نیافته كه فرهنگ ضعيفي دارند، رسانه‌ها نقش اصلي را دارا هستند؟

3.       مردمی با تمدن 3000 ساله چراباید فرق سطل آشغال با جوی خیابان راندانند ؟
به نظرم هر کشوری بر روی چهار چرخ اصلی (فرهنگ، اجتماع، اقتصاد، سیاست) استوار است و همه آنها به هم مرتبط، اگر هرکدام از چرخهای ماشین جامعه مشکل داشته باشند جامعه روبه کندی می رود. پس فرهنگ بدون سیاست و اقتصاد و اجتماع قابل بررسی نیست، رشد همه آنها در جامعه موثر می باشد.
موفق باشید


یک پاسخ به “فرهنگ”

  1. سلام
    باتشکر از نظرتان
    من دوست تر دارم همه خوانندگان در این بحث شرکت کنند.
    اما جواب من
    اخلاق خوب و بد در دل هر فرهنگ نهفته است و ممکن است از یک محله تا محله دیگر و از یک سال تا سال دیگر فرق کند. مثلا طریقه استفاده موبایل در ایران با هیچ جای دیگر دنیا تشابه ندارد. وقتی صاحبان آن فرهنگ روی آن کار کنند به هر سمتی کشیده خواهد شد.واقعیت این است که ما امروز در شهری با جوی های کثیف زندگی می کنیم. داشتن 3000 سال تمدن افتخار ماست ولی در دنیایی که با سرعت در حال تغییر است کمکی به ما نمی کند. در آدابکده سعی بر این است که مشکل خودمان را خودمان حل کنیم اگر هم از مطالب دیگر فرهنگ ها کمک گرفتیم به خاطر استفاده از تجربیات آنان بوده است و ایجاد چشم انداز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *